Powrót do aktualności
27 Wrzesień 2016

NORMANDIA PRAWDZIWY SMAK FRANCJI

Wszystko czego szukasz podczas wakacji znajduje się w pięknym regionie Normandii. Możesz spędzić czas na wsi albo wybrać się na długi spacer po kredowych wybrzeżach lub parkach narodowych. A może masz ochotę zrelaksować się i odprężyć? Nie ma lepszego miejsca na wypoczynek niż słoneczne, nadmorskie kurorty.

Póki nie spróbujesz lokalnych specjałów nie wracaj do domu! Odkryj smaki wyrazistych serów i zwiedź słynną Route de Fromages!  Ten region znany jest z wyjątkowego smaku oraz przepisów z długą tradycją takich jak grillowane steki z camembert oraz duszona wołowina à la Normande. Nie zapomnij skosztować sera Le Rustique o intensywnym smaku i kremowej konsystencji. A na deser spróbuj tarty z jabłkami popijając ją orzeźwiającym cydrem.

Normandia obchodzi 950 rocznicę bitwy pod Hastings. W związku z tym w ciągu całego 2016 roku odbywa się wiele wydarzeń nawiązujących do średniowiecza.

Niezależnie od tego czy jesteś z rodziną, z przyjaciółmi czy z kimś wyjątkowym, jest taka część Normandii, która jest stworzona dla Ciebie! Potrzebujesz jeszcze jakiegoś powodu, aby odwiedzić ten piękny region?

Aby dowiedzieć się więcej o regionie, kliknij tutaj