Powrót do producentów
normandy tourism

Co warto zobaczyć w Normandii?

Normandia szczyci się bogatym dziedzictwem zarówno kulturowym, jak i gastronomicznym. 
Spacerując po regionie można podziwiać budynki powstałe z pozostałości muru pruskiego, które stanowią kwintesencję dziedzictwa Normandii. Oto kilka przykładów ciekawych miejsc, które warto zobaczyć podczas zwiedziania regionu narodzin sera Le Rustique: 
 
- Mont Saint-Michel to słynna miejscowość, gdzie w 709 roku został zbudowany pierwszy kościół. Podobnie jak Santiago de Compostela czy Rzym, to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymek od setek lat. Odwiedź to niesamowite miejsce, które zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku.
 
- Port Honfleur to urokliwe miejsce, mniej znane niż pobliskie miasta Deauville i Trouville. Honfleur inspirował wielu artystów, a szczególnie jego oryginalna zabudowa. Honfleur stał się ulubionym motywem  wielu malarzy tj. Claude Monet, Gustave Courbet, Eugène Boudin, George-Pierre Seurati i wielu innych. Wszyscy Ci artyści są znani z tzw. "szkoły Honfleur”. 
 
- Chateau w miejscowości Beaumesnil to piękna budowla z czasów Ludwika XII, zbudowana w 1633 roku. Warto wybrać się na spacer po 200 hektarowych francuskich ogrodach. 
 
- Katedra Rouen nie może zostać pominięta na trasie zwiedzania. To arcydzieło inspirowane gotykiem budowane ponad 400 lat. Jest najwyższą katedrą we Francji i mierzy 151 m wysokości.